Bc. Kateřina Jínová

Kateřina Jínová (*6. března 1983), sklářská výtvarnice, koordinátor Pirátů

Motto: “Největší svoboda je být, jací opravdu jsme.” (Jim Morrison)

Od narození žiji v Semilech a v současné době zde i pracuji. Vystudovala jsem cestovní ruch na VOŠMO a OA v Jablonci nad Nisou. Po maturitě jsem náslevola své nutkání a začala studovat na “sklandě” v Železném Brodě (obor broušení a vzorování skla) a poté návrhářství skla a šperku na TU v Liberci.

Do roku 2010 jsem se profesně zabývala hlavně počítačovou grafikou a výtvarnou činností, převážně na volné noze. Od roku 2010 jsem ve sklářské výrobě jako brusička. V současné době vedu ateliér broušeného skla – Ateliér Vrátnice v Semilech. Broušení skla i sklo jako takové je tedy mou prací i koníčkem.

Od roku 2008 se angažuji ve veřejném prostoru jako pořadatel kulturních akcí. V roce 2009 jsem spoluzakládala dnes již zaniklou Galerii XY. Aktivně i pasivně podporuji řemeslné tradice, výtvarné umění a umělecká řemesla na území celého Euroregionu Nisa, Krkonoš a Podkrkonoší. Jsem členem semilského spolku KSSF z.s.

Politická situace v naší zemi mi není lhostejná, a protože Piráti mi jsou názorově velmi blízcí, vstoupila jsem do strany a začala pracovat jako koordinátor Pirátů v Libereckém kraji. Chtěla bych přispět k rozvoji našeho města a iniciovat k tomu i další obyvatele, kteří mají nápady jak Semily udělat co nejotevřenější a co nejpříjemnější.

Navrhni úpravu